iXperiumplus.nl

Scratch is een online programma waarmee geprogrammeerd kan worden. Scratch maakt gebruik van een visuele programmeertaal.

Het iXperium heeft lesmateriaal gemaakt om leerlingen te leren programmeren met Scratch. Het lesmateriaal is hieronder te vinden.

De eerste les bevat drie verschillende versies. Boekje A geeft stap voor stap instructies, boekje B is iets moeilijker omdat de leerling bij sommige opdrachten zelf stappen moet bedenken. Boekje C is hetzelfde als boekje B, maar heeft een extra uitdagende opdracht aan het einde. Boekjes B en C zijn bedoeld voor leerlingen die al ervaring met programmeren (met Scratch) hebben. Voor les 2 en 3 zijn twee verschillende versies. Boekje A geeft stap voor stap instructies, Boekje B is hetzelfde als boekje A, maar dan met een extra uitdagende opdracht aan het einde.

Les 4 bestaat uit één versie, en maakt gebruikt van kennis en vaardigheden die leerlingen in de eerste 3 lessen hebben geleerd.

Klik hier om alle lessen in één zip-bestand te downloaden.

les1a  les1b  les1c 
les2a  les2b 
les3a  les3b 
les4